Kraj ere: Pochettino dobio otkaz!

Premier League 19. stu 201920:42 > 20:44
Julian Finney/Getty Images

Mauricio Pochettino više nije trener Tottenhama.

Stephen Pond/Getty Images

Nakon sastanka Daniela Levyja i Mauricija Pochettina donesena je odluka o otkazu treneru Tottenhama.

Predsjednik Spursa više nije mogao tolerirati loše rezultate Pochettinove momčadi te se u konačnici odlučio za nepopularan potez. Pochettino je doveo Tottenham na prag osvajanja Lige prvaka prošle sezone, međutim ovogodišnji problemi koštali su ga posla. Nakon dvanaest odigranih utakmica Premiershipa, Spursi su tek četrnaesti s tri pobjede i samo šest bodova udaljeni od zone ispadanja. Nešto bolje kotiraju u Ligi prvaka gdje su drugi iza Bayerna i vjerojatno će se plasirati u osminu finala. No, i katastrofalan poraz od njemačkog prvaka (2:7) usred Londona pridonio je otkazu argentinskom stručnjaku.

Pochettino je stigao u Tottenham iz Southamptona u svibnju 2014. godine, nije se podičio osvojenim trofejima, međutim od Spursa je stvorio respektabilan klub koji je konstantno boravio u top četiri engleskog nogometa. U konačnici, protekle godine bile su vrlo teške za klub, a i za samog Pochettina koji nije mogao kupovati igrače dok se gradio novi stadion. No, Pochettino ipak neće napustiti London praznih ruku, na ime odštete dobit će gotovo 15 milijuna eura.

Prema razmišljanjima nogometnih stručnjaka i medija, Argentinac ne bi trebao dugo biti bez posla. Mnogi veliki klubovi imaju problema s rezultatima, od Manchester Uniteda preko Arsenala čak do Barcelone u kojoj raste nezadovoljstvo Ernestom Valverdeom.

Trenutno je neizvjesno tko će biti novi trener Tottenhama.