Aguero 2011. bio blizu potpisa za londonski klub

Alex Livesey, Getty Images Sport

Sergio Aguero je 2011. godine bio vrlo blizu potpisa za klub sa Stamford Bridgea, ali navodno je John Terry čelnicima kluba rekao da im ne treba

Argentinski napadač Sergio Aguero 2011. je godine prešao iz Atletico Madrida u Manchester City za 40 milijuna eura, i u osam godina provedenih u klubu Argentinac je postao najbolji strijelac kluba svih vremena, u 353 utakmice je zabio 244 gola i asistirao 71 put.

No, ono što se malo zna prema pisanju španjolske Marce, Aguero je te godine bio vrlo blizu prelaska u Chelsea, ali transfer je stopiran zbog – Johna Terryja!

Prema navodima ovog medija Aguero je te godine bio spreman da dođe u London kako bi obavili završne pregovore, ali tadašnji kapetan Chelseaja, John Terry nije htio takav profil napadača u klubu, a kao kapetan je imao veliki utjecaj na odluke. Terry je navodno rekao kako je igrao dva puta protiv Aguera, te da mu se nije svidjelo što je Argentinac pokazao na terenu.

Izgleda kako mu je to na kraju dobro i došlo, s obzirom da je Aguero u Manchesteru osvojio četiri naslova Premier lige.