Norvežanin zna gdje će Norvežanin – Haaland u United?

Premier League 14. stu 201912:36 > 12:38
Francesco Pecoraro / Stringer

Prema navodima engleskih medija povezanih s Manchester Unitedom, klub s Old Trafforda uputio je službenu ponudu za napadača Red Bull Salzburga, Erlinga Haalanda.

Mladi Norvežanin ove je godine oduševio nogometnu Europu, a ispred pravih svjetla pozornice iskočio je u Ligi prvaka.

Erling Haaland ove je sezone postigao već sjajnih 26 golova u 18 utakmica, od toga sedam pogodaka u četiri nastupa u Champions League. Očekivano, ‘pola Europe’ iskazalo je interes za 19-godišnjeg napadača kojeg je Salzburg platio pet milijuna eura prvog dana tekuće godine. Haaland je stigao iz Moldea kojeg je donedavno vodio Ole Gunnar Solskjaer, aktualni trener Manchester Uniteda.

Prema navodima engleskih medija, postoji stvarna prijateljska veza između napadača Salzburga i menadžera kluba s Old Trafforda i upravo je to razlog uvjerenja kako će Haaland već u siječnju preseliti u Manchester.

Ostaje jasno i pitanje cijene. Tržišna vrijednost norveškog napadača kreće se oko 30 milijuna eura, međutim kako to obično biva, iznos bi mogao biti znatno veći. Haalandov ugovor u Salzburgu istječe tek u lipnju 2023. godine tako da se austrijskom prvaku ne žuri prodati svog najboljeg igrača.