Tottenham kiksao protiv Sheffield Uniteda

Julian Finney, Getty Images Sport

Tottenham je na svome travnjaku remizirao sa Sheffieldom, ali opet se vuku priče oko spornih sudačkih odluka i VAR-a

Nogometaši Sheffield Uniteda odigrali su 1-1 (0-0) na gostovanju kod Tottenhama u dvoboju 12. kola engleskog prvenstva, a utakmicu je obilježila još jedna sporna odluka VAR-a.

Tottenham je poveo u 58. minuti pogotkom Sona, a samo dvije minute potom gosti su izjednačili kad je loptu u mrežu poslao McGoldrick. No, VAR je nakon je zaključio da je asistenti Enda Stevens bio u zaleđu kod prijema lopte, što se na snimci nikako nije moglo jasno vidjeti. Ipak, pogodak je poništen.

U 78. minuti gosti su još jednom poslali loptu u mrežu. Strijelac je bio George Baldock, ali je i tu situaciju provjeravao VAR pa su trener i igrači Sheffielda još jednom prolazili agoniju sve dok se na velikom ekranu nije pojavila obavijest da je pogodak priznat.

Sheffield je osvojenim bodom privremeno zasjeo na peto mjesto sa 17 bodova, dok je aktualni europski doprvak na 12. mjestu sa 14 bodova.

Everton je ostvario važnu 2-1 pobjedu na gostovanju kod Southamptona i tako pobjegao iz opasne zone. Preokretom je do trijumfa pred svojim navijačima došao Newcastle koji je svladao Bournemouth sa 2-1. Burnley se domaćom pobjedom 3-0 protiv West Hama probio na 9. mjesto sa 15 bodova.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Chelsea je na Stamford Bridgeu svladao Crystal Palace sa 2-0 (0-0), a zapaženu je ulogu imao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić koji je odigrao cijelu utakmicu za domaću momčad.

Kovačić je u 52. minuti započeo akciju za prvi pogodak, sjurivši se s lijevog boka prema sredini u padu je dodao loptu do Williana na rubu kaznenog prostora, koji ju je samo proslijedio do 22-godišnjeg napadača Tammyja Abrahama. Ovaj je ostao oči u oči s gostujućim vratarom i mirno gurnuo loptu pokraj njega.

U 79. minuti Christian Pulišić je započeo akciju u kojoj je poslužio Batshuayia u srcu kaznenog prostora. Belgijčev udarac je blokiran, ali se lopta odbila točno na glavu Pulišića koji ju je preciznim udarcem poslao u mrežu za konačnih 2-0.

Chelsea je osmom pobjedom u sezoni privremeno zasjeo na drugo mjesto sa 26 bodova, jednim više od trećeplasiranog Manchester Cityja, a pet manje od vodećeg Liverpoola.

Od 18.30 sati posljednju utakmicu subotnjeg programa odigrat će Leicester i Arsenal, a u nedjelju (17.30 sati) je na Anfieldu Liverpool domaćim Manchester Cityju u derbiju 12. kola.