GOLOVI Lampadovi klinci melju sve redom

Mike Hewitt Getty Images Sport

Nogometaši Chelseaja u 12. kolu Premiershipa svladali su na Stamford Bridgeu Crystal Palace sa 2:0 golovima Abrahama i Pulišića

Chelsea je upisao šestu uzastopnu pobjedu u domaćem prvenstvu, pa će makar nekoliko sati provesti na drugom mjestu na ljestvici. Ekipa Franka Lamparda ima bod i utakmicu više od Manchester Cityja, koji u nedjelju gostuje Liverpoolu.

Chelsea je dominirao od početka. Imali su više vremena loptu u nogama, a prema golu Palacea su imali 11 udaraca. Koliko je Crystal Palace bio u podređenoj poziciji govori i podatak da nije imao nijedan udarac u prvih 45 minuta.

Usprkos svoj dominaciji domaćih, do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale.

Na početku drugog poluvremena, Chelsea je poveo, točnije u 52. minuti

Akciju je pokrenuo Kovačić, nastavio je Willian, a na fantastičan način gol je postigao Abraham. Mladi engleski nogometaš postigao je 10. pogodak u engleskom prvenstvu.

Abraham je sa 22 godine i 38 dana postao drugi najmlađi igrač koji je postigao dvoznamenkasti broj golova za Chelsea u Premier ligi.

Prednost londonske momčadi na 2:0 stavio je Pulišić u 79. minuti, koji je pokupio odbijenu loptu i poslao je u gol. Amerikanac je tako postigao peti gol u domaćem prvenstvu.

Imali su do kraja i jednu dobru priliku gosti, ali nisu uspjeli da savladaju Arrizabalagu.