Pep: Liverpool je najbolja momčad na svijetu

sportklub

Prije najvećeg derbija sezone između Liverpoola i Manchster Citya na Anfieldu, prenosimo dojmove oba menadžera s press konferencija prije utakmice

Pep Guardiola započeo je presicu odgovor na pitanje tko će u nedjelju braniti.

Ederson neće biti spreman, na gol će Claudio Bravo.”

Nastavio je španjolski stručnjak sa hvalospjevima o protivniku.

Liverpool je po meni u ovom trenutku najbolja momčad na svijetu! Kada smo prošle sezone osvojili naslov u onoj ludoj utrci sa njima, rekao sam da su oni najteži protivnik kojeg sam ikad imao. Sada su još bolji i bit će nam neizmjerno teško na Anfieldu.”

Upitan na to je li prvenstvo izgubljeno ako se izgubi utakmica, Pep je kao papagaj ponavljao istu priču.

“Tek je studeni, iako izgubimo utakmicu nije gotovo. Do kraja sezone ima jako puno kola i borit ćemo se do kraja. Liverpool je moćan, poraz ne bi bio smak svijeta i tako ćemo se ponašati.”

Guardiola je pričao punih 25 minuta, ako vas zanima što je sve rekao pogledajte videoprilog ispod…

S druge strane derbija, Jurgen Klopp je ipak bio malo nasmijaniji, vjerojatno ne samo zbog svoje veselije naravi, nego i zbog pozicije na tablici.

Ovo postaje veliki derbi, Manchester City i Liverpool su trenutno najbolje momčadi u Engleskoj i drago nam je da smo dio tako nečega. Naši najveći derbiji su i dalje protiv Manchester Uniteda i Evertona, ali tko kaže da ovo rivalstvo neće doći na razinu toga za mnogo godina.”

I Kloppa je naravno zadesilo pitanje hoće li ova utakmica odlučiti prvenstvo.

“Rano je još, ali u slučaju pobjede mi bi bili u velikoj prednosti i ne bježim od toga. Ali, prvenstvo je dugo i nama će svaka utakmica biti jako bitna s obzirom koliko žarko želimo osvojiti prvenstvo.”

O odnosu s Guardiolom je kratko rekao

“Obojica obožavamo klub koji vodimo i naravno da nekad bude malih prepirki. Međutim, jako ga poštujem i on je veliki trener.”

Klopp se također raspričao, ako ste ga voljni slušati pogledajte presicu u priloženom videu.