Koga će odabrati mladi Nijemac – Liverpool ili United?

Boris Streubel / Stringer

Timo Werner ponovno igra u sjajnoj formi za RB Leipzig, očekivano velik broj klubova pokazuje interes za njegov talent.

Timo Werner proteklog je vikenda u devastirajućoj pobjedi Leipziga protiv Mainza (8:0) postigao tri gola, a još je tri puta asistirao. Ove je sezone u deset bundesligaških utakmica postigao devet pogodaka.

Werner je dugo odolijevao potpisati novi ugovor s Leipzigom, a to je učinio ovog ljeta tek nakon što je udovoljeno njegovom zahtjevu o unosu posebne klauzule u ugovor. Naime, sporazum je potpisan sve do ljeta 2023. godine, međutim kako je izvjestio Kicker, postoji klauzula prema kojoj klub mora prihvatiti ponudu u iznosu od 30 milijuna eura.

Naravno, u današnje vrijeme takav novac čini se kao sitniš za sjajnog strijelca koji ima tek 23 godine. Posebnu pozornost izazvao je na Otoku, a kako pišu njemački mediji, Liverpool i Manchester United krenut će u veliku bitku za njegov potpis.

Ako ćemo gledati po rezultatima u ovom trenutku, teško da je United opcija, no s druge strane u Manchesteru bi dobio više prilike za igru. U Kloppovoj momčadi konkurencija su Salah i Firmino što baš i ne bi bilo po mjeri mladom igraču koji se želi dokazati u Premier ligi.

Iako oba kluba nemaju problema s financijama, činjenica jest kako je United proteklog ljeta potrošio najviše u Premier ligi, oko 150 milijuna eura, dok je Liverpool trošio najmanje, tek 1,7 milijuna eura.