United poražen, City i Liverpool nastavljaju bitku!

Clive Brunskill/Getty Images

Zanimljivi dvoboji čekaju nas danas u engleskoj Premier ligi. Liverpool i Manchester City nastavljaju žestoku bitku za vrh, a važne utakmice su i pred Arsenalom, Manchester Unitedom i Chelseajem.

Redsi će u goste na noge Aston Villi. Lavovi s Villa Parka u prošlom su kolu pružili dobar otpor aktualnom prvakom Cityju na Etihadu, a stradali su tek u drugih 45 minuta, kada su Građani zabili tri pogotka za pobjedu. Redsi utakmicu očekuju u samopouzdanom tonu, budući da su slavili u posljednjih 5 prvenstvenih susreta s ovim protivnikom. Villa im je, također vrijedi spomenuti, u posljednjih 17 utakmica zabila tek pet pogodaka. Prijenos utakmice pratite od 16 sati na Sport klub HD-u.

Arsenal će kod kuće ugostiti Wolwerhampton, respektabilnu momčad s portugalskim štihom koja je ove sezone uspjela iznenaditi i Manchester City. Nakon poraza od Sheffielda i razočaravajućeg remija s Crystal Palaceom, menadžer Unai Emery s tek 16 osvojenih bodova u 10 utakmica ne može pobjeći od imperativa pobjede.

Igrači Cityja danas ne bi trebali imati pretežak posao. Od 16 sati na Etihadu će ugostiti Southampton, koji je u prošlom kolu na domaćem terenu od Leicestera primio devet pogodaka. Ova dva protivnika su inače, posljednji međusobni susret igrali prije tek četiri dana, kada je City u Liga kupu slavio 3:1. Sa 6 bodova zaostatka za Liverpoolom, ne treba sumnjati da će Guardiola na teren poslati najjači raspoloživi sastav. Prijenos je na Sport klubu 6 u 16 sati.

Nešto kasnije od ranije spomenutih utakmica igrat će i Chelsea, koji će gostovati na Vicarage Roadu kod Watforda. Bluesi su iskoristili brojne posrtaje svih top momčadi u posljednjih mjesec dana, kada su oni bilježili isključivo pobjede, a posljednjeplasirani Watford idealna je prilika da se taj niz nastavi.