FIFA: Chelsea je čak 150 puta prekršio transfer pravila

Premier League 1. stu 201910:23 > 10:26
Mike Hewitt, Getty Images Sport

FIFA je objavila popis prekršaja koji su doveli do zabrane transfera za Chelsea.

U posljednjih 10 godina Chelsea je prekršio pravila transfera 150 puta tokom transfera 69 različitih igrača akademije, izvještava The Telegraph. Zbog toga je klub kažnjen zabranom transfera ovog ljeta i u siječnju.

U travnju su se Plavci žalili na kaznu, navodeći kao argument da su neregistrirani igrači jednostavno promatrani. Među takvim „nogometašima na vidiku“, bio je i jedan koji je za tri godine odigrao 75 utakmica za klub.

Iz kluba su također istaknuli da utakmice između akademija nisu turniri pod okriljem nacionalnih udruga.

FIFA je utvrdila da su Chelseajevi dokazi neuvjerljivi i potvrdila zabranu transfera, kao i novčanu kaznu od 600 tisuća švicarskih franaka.

Chelsea ovog ljeta nikoga nije kupio zbog zabrane transfera, ali vratio je nekoliko talentirane djece u momčad i pod vodstvom Franka Lamparda, četvrti je nakon 10 kola sa 20 osvojenih bodova.

Sljedeću utakmicu Chelsea će igrati protiv Watforda 2. studenog (subota), a susret počinje u 18:30 sati.