Premier League 27. lis 201919:30 > 19:32
Bryn Lennon/Getty Images

Liverpool je u 10. kolu Premier lige savladao Tottenham na Anfieldu sa 2:1.

U zaista fantastičnoj utakmici Redsi su stigli do trijumfa i to nakon preokreta.

Loše je krenulo po Liverpool jer su domaći primili gol već u prvom napadu. Harry Kane se našao na pravom mjestu i pogodio je za 0:1.

Nakon primljenog gola krenula je ofanziva Liverpoola. Redale su se šanse pred golom Paula Gazzanige, no argentinski čuvar mreže je čudesno branio.

Uspjeli su Spursi izdržati sve nalete i da na odmor odu sa vodstvom, no u nastavku su posustali i Liverpool je stigao do preokreta.

Izjednačenje Liverpoolu donio je Jordan Henderson pogotkom za 1:1 u 52. minuti dvoboja, a nakon niza novih šansi u 75. minuti dolazi i drugi gol.

Nakon duela Auriera i Manea sudija Anthony Taylor pokazuje na bijelu točku. Mohamed Salah je precizan za 2:1.

Do kraja susreta Tottenham pokušava doći do izjednačenja. Do njega nisu došli i ostalo je 2:1 za Liverpool.