Lisice rastjerale vučiće – Leicester poput Uniteda!

Premier League 25. lis 201922:26 > 22:28
Matthew Lewis/Getty Images

Prva utakmica desetog kola Premiershipa ponudila je nevjerojatan rezultat - Southampton vs Leicester City 0:9!

Krenimo redom. Stvari za Southampton krenule su nizbrdo već od desete minute kada su gosti poveli preko Chilwella. Samo dvije minute kasnije, zbog pretjerano agresivnog ponašanja izravan crveni karton zaradio je Bertrand.

Pet minuta nakon tog incidenta Leicester je povećao vodstvo preko Tielemansa, a malo tko je među domaćim navijačima očekivao što će uslijediti do kraja poluvremena. Lisice su bile neumoljive, pogotke su postigli Vardy i dva puta Perez za nevjerojatnih 5:0 nakon 45 minuta igre. Leicester je time postao tek druga gostujuća momčad u povijesti Premiershipa koja je nakon poluvremena vodila s pet golova viška. Prvom je to uspjelo Manchester Cityju 2010. godine protiv Burnleyja. City je ove sezone isto učinio Watfordu, no to je bilo pred vlastitim navijačima.

Noćna mora domaćina ovdje nije završila. Perez i Vardy kompletirali su hat-trick u nastavku dvoboja, a jedan pogodak postigao je i James Maddison. Nakon ovakve blamaže teško je očekivati ostanak trenera Hassenhütla.

Valja istaknuti kako su Lisice izjednačile rekord Manchester Uniteda iz 1995. kada je momčad Sir Alexa Fergusona pregazila Ipswich s identičnim 9:0.

Leicester je nastavio s fantastičnim ulaskom u sezonu, u deset kola ovo im je već šesta pobjeda i s utakmicom više i 20 bodova trenutno su drugoplasirana momčad lige. Bolji je samo Liverpool koji ima pet bodova viška, a svoj će susret desetog kola odigrati u nedjelju protiv Tottenhama.