Klopp otkrio najveći problem Uniteda: To nije za mene!

Premier League 14. lis 201910:00 > 10:11
Clive Brunskill/Getty Images

Čini se da je dolazak Jürgena Kloppa na klupu Liverpoola 2015. godine bio pravi potez za obje strane, a zanimljivo je kako je njemački stručnjak imao ponudu i najvećeg konkurenta Redsa..

Klopp je u jednom razgovoru otkrio kako je u isto vrijeme pregovarao s Liverpulom i Manchester Unitedom i objasnio zašto je izabrao Redse.

Kad sam pregovorao tu nitko nije pričao o nogometu, samo o marketingu, imidžu, brendu. Govorili su mi da je potrebno kupiti ovog ili onog igrača, jasno se vidjelo da uopće nemaju momčad u prvom planu. I onda sam pomislio da to nije za mene, to nije igra koju volim – rekao je Klopp pa potom dodao:

– Shvaćam da je u današnje vrijeme marketing važan dio nogometa. Ali, ne može vam to biti prioritet, tu se polazi od pogrešne stvari, prvo je da se poprave rezultati i igra pa da na osnovu toga klub zarađuje od marketinga.

Klopp je s Liverpoolom osvojio Ligu prvaka, a sad svi u klubu, kao i navijači, očekuju da će mu poći za rukom osvojiti i naslov u domaćem prvenstvu na kojeg se čeka od 1989. godine.