Ovo je igrač spasa za United – ne smiju ga propustiti!

Premier League 11. lis 201913:59 > 14:00
Andreas Schaad / Stringer

Manchester United u neskrivenoj je potrazi za centarforom uz kojeg bi i njegovi rezultati ponovno bili usklađeniji s velikom poviješću, ugledom i financijskom težinom tog engleskog kluba.

Posljednjih tjedana gotovo da nema dana pa da ne pročitamo makar jednu “vijest” o igraču kojeg će United “sigurno” dovesti u zimskom prijelaznom roku, a iz našeg kuta najviše nas zanimaju napisi o Mariju Mandžukiću.

Iako u tim nagađanjima ima dosta temelja, stvar je još prilično daleko od realizacije. No, mnogo konkretnijim zvuči posao koji se još nije probio na svjetlo dana.

Naime, ono što čini 19-godišnji Erling Haaland iz Norveške, koji trenutno nastupa za RB Salzburg, mora prije ili kasnije izazvati žestoke reakcije kod najvećih klubova Europe.

Naime, taj je 194 centimentra visok mladić ove sezone u 11 utakmica postigao nestvarnih 18 pogodaka. To je učinak kakav obično susrećemo na niželigaškim travnjacima, kada bivši profesionalni nogometaš odluči “stare dane” provesti na relaksiraniji način.

U španjolskom medijskom prostoru već se piše o tome kako je Real ozbiljno bacio oko na ovog mladića, no puno ozbiljnije zvuči potencijalni posao s upravo Manchester Unitedom na drugom kraju Europe.

Naime, trener Uniteda Ole Gunnar Solskajer itekako dobro poznaje Haalanda, baš ga je on kao 16-godišnjaka promovirao u početnu postavu Moldea kojeg je OGS vodio prije prelaska u ManU.

– Toliko je dobar da ćemo ga morati skrivati – šalio se tada Solskjaer, ni ne znajući koliko je bio blizu istine.

Ostane li Norvežanin na klupi kluba s Old Trafforda do sljedeće godine, tada će ovaj posao zaista imati veliki potencijal, a tko zna, možda dogovoren bude i ranije, još dok će Solskjaer imati sigurno utjecaj na transfer politiku uprave, ali i još važnije – na odluke samog Haalanda!

Tog momka već sada pomniji pratitelji uspoređuju sa Zlatanom Ibrahimovićem, zbog za nogometaša velike visine (194 cm). Pritom je važno naglasiti da je u proteklih nekoliko godina narastao 20 cm i zapravo je pitanje gdje su mu granice!