Michael Regan/Getty Images

28.09.2019 | 18.08

Kovačić igrao u pobjedi Chelseaja, Tottenham izdržao

Nogometaši Chelseaja ostvarili su prvu pobjedu na domaćem terenu u Premier ligi, nakon što su u 7. kolu slavili protiv Brightona sa 2:0.

Chelsea je igrao ofenzivno od samog početka, pa je samo u prvom poluvremenu uputio 17 udaraca prema golu rivala. Ipak, prvi dio utakmice završen je bez golova.

Razloga za radost navijači na 'Stamford Bridgeu' imali su u 50. minuti. Poslije loše reakcije Webstera, dosuđen je penal za "Plavce". Precizan s bijele točke bio je Jorginho.

Prednost domaćih udvostručio je Willian u 76. minuti.

Mateo Kovačić je ušao u igru u 68. minuti.

Tottenham je s igračem manje na svom terenu savladao Southampton sa 2:1.

Poveli su Spursi preko Ndombelea u 24. minuti. Brzo je potom momčad Mauricija Pochettina ostala s igračem manje - u samo četiri minute Aurier je dobio dva žuta kartona.

Iskoristili su to gosti, pa su preko Ingsa izjednačili u 39. minuti, poslije velike greške Llorisa.

Ipak, na radost domaćih navijača, Kane je u 43. minuti postigao peti gol ove sezone u domaćem prvenstvu. Na taj način je postavljen konačni rezultat.