Redsi preživjeli Stamford Bridge, preokret Arsenala!

Laurence Griffiths/Getty Images

Liverpool je u derbiju šestog kola Premier lige na Stamford Bridgeu s 2:1.

Liverpool je poveo u 14. minuti kada je fantastično s ruba šesnaesterca odapeo Alexander-Arnold.

U 27. minuti zatresla se mreža Redsa, nakon nekoliko odbijanja u šesnaestercu, ali gol Azpilicuete je opravdano poništen. Redsi su odgovorili tri minute kasnije kada za 2:0 pogađa Firmino.

Nadu Chelseaju je u 71. sjajnim golom dao Kante. Do kraja su Plavci imali nekoliko odličnih prilika za 2:2, ali rezultat se nije mijenjao.

Odličnu utakmicu na Emiratesu odigrali su Arsenal i Aston Villa, a iako su gosti dvaput vodili, domaćin je slavio 3:2.

McGinn zabio u 20. za 0:1, da bi u 41. Arsenal ostao s igračem manje kada je drugi žuti karton dobio Maitland-Niles.

S igračem manje Topnici ipak zabijaju i to preko Pepea iz penala u 59. minuti. Samo minutu kasnije gosti opet vode preko Wesleya. Ipak, preko Chambers i Aubameyang donose pobjedu Arsenalu.

Liverpool je vodeći s 18 bodova, pet više od Cityja, Arsenal je četvrti s 11 bodova, Chelsea 11. s osam, a Aston Villa 18. s četiri boda.