Premier League 21. ruj 201914:55 > 14:59
Alexander Hassenstein/Getty Images

Tottenham i Leicester odigrali su prvu subotnju utakmicu šestog kola Premiershipa, dvoboj koji je ponovno ponudio dramu u režiji Video Assistant Refereeja (VAR). Leicester je slavio rezultatom 2:1.

Činilo se kako je Leicester poveo u prvoj fazi uvodnog poluvremena, međutim dodatan pregled akcije iz koje je postignut pogodak potvrdio jest kako je riječ o zaleđu. Bila je to 17. minuta susreta.

Nepunih petnaest minuta kasnije Tottenham je poveo, Son je proigrao Harryja Kanea koji je još jednom demonstrirao sjajnu snalažljivost, u padu je nekako uspio zahvatiti loptu i matirati Kaspera Schmeichela. Inače, ovo je trinaesti pogodak Kanea u dvanaest nastupa protiv Leicestera, nikome nije zabio više golova. Spursi su bili bolja momčad u prvom dijelu, vodstvo je bilo zasluženo.

U drugom dijelu, gosti su imali praktički meč loptu, igrala se 65. minuta, brz kontranapad, lopta dolazi do Auriera koji snažno udara i pogađa donji desni kut domaćih vrata. Igrači Tottenhama već su proslavili pogodak, međutim još jednom se umiješao VAR. Vrlo kontroverzna situacija, snimka je pokazala kako je Son prije primanja lopte i asistencije prema Aurieru bio na ispravnoj strani, no čini se kako su doslovno milimetri odlučivali i odgovorne osobe u VAR sobi ipak su prosudile kako je riječ o zaleđu.

Samo četiri minute kasnije dogodila se neopreznost u obrani gostiju, Leicester je izjednačio preko Richarda Pereire. Nakon novonastale situacije domaćin je zaigrao opuštenije, kvalitetnije, činilo se kako igra napokon ima smisao. Igrala se 85. minuta, loptu je s otprilike dvadeset metara od gola Spursa dobio James Maddison i nekoliko trenutaka kasnije demonstrirao zašto Manchester United planira platiti golem novac za njegovo dovođenje. Prekrasan pogodak za potpun preokret Lisica.