Liverpool kažnjen s milijun funti zbog hakiranja

Premier League 21. ruj 20199:50 > 9:56
Mike Hewitt / Staff

Ugledni svjetski list The Times objavio je ekskluzivno da je Liverpool prije nekoliko godina kažnje zbog žestokih kršenja pravila.

The Times navodi da je to bio najgori primjer nedopuštenog ponašanja jednog kluba prema drugom u povijesti engleskog Premiershipa, a Liverpool je tada itekako oštetio Manchester City.

Shaun Botterill/Getty Images

Naime, prije šest godina Liverpool se izvansudskom nagodbom uspio dogovoriti s Cityjem i morali su klubu s Etihada platiti čak milion funti zbog toga što su hakirali u sistem skaut službe Manchester Cityja.

U Cityju su prije toga angažirali stručnjake za kompjutersku kontrašpijunažu koji su otkrili da su iz Liverpoola hakirali u sistem. Do nagodbe je došlo godinu dana kasnije kada je dogovoreno da se javno ne otkriju imena ljudi koji su to učinili.