Emeryju se trese stolica, vraća se Wenger?

Premier League 18. ruj 201915:20 > 15:23
Gareth Copley/Getty Images

Arsenal je već na minus sedam od Liverpoola u prvih pet kola, ali ono što je posebno poražavajuće za Emeryja jest igra Topnika koja ne zadovoljava baš nikoga

Skromno otvaranje sezone moglo bi koštati posla menadžera Arsenala Unaija Emeryja.
Topnici su nakon pet kola osvojili osam bodova, ali uz poprilično ‘tanku’ igru kakva ne zadovoljava navijače ovog kluba.

Kladionice u Engleskoj Emeryju ne vjeruju previše. Kvota za njegov odlazak sa klupe je sve manja i vjeruje se da će ubrzo napustiti klub s Emiratesa.

Lista potencijalnih zamjena je duga, a kao najveći favorit za mjesto novog menadžera spominje se Mikel Arteta, nekadašnji igrač Arsenala i pomoćnik Pepa Guardiole u Manchester Cityju.
Iza njega po šansama da preuzme tim su još također dvojica bivših nogometaša Patrick Vieira i Freddie Ljungberg, a među kandidatima su još Brandan Rodgers, Thierry Henry, pa čak i Arsene Wenger.

Ipak, kvota na Wengera je ogromna i zaista je teško očekivati da će se francuski stručnjak vratiti na klupu Topnika.