Novi šeik u klubu iz Premier lige

Premier League 16. ruj 201919:25 > 19:35
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Premier liga dobila je novog šeika na čelu jednog od klubova, a radi se o novom prvoligašu

Još jedan šeik postaje dio engleskog nogometa, nakon što je saudijski princ pobijedio na Visokom sudu u Engleskoj nad vlasništvom engleskog premierligaša Sheffield Uniteda.
Kevin McCabe i princ Abdullah Bin Mosaad Bin Abdulaziz Al Saud našli su u pravnoj bitci zbog svog 50-50 vlasništva nad Sheffieldom. Sudac Justice Fancourt presudio je da McCabe sada mora prodati svoj udjel princu Abdullahu za pet milijuna funti i da mu preostaje jedino da bude manjinski vlasnik kluba.

McCabe, koji cijeli život navija za Sheffield, kazao je da je jako razočaran i da će razmotriti žalbu na ovu odluku.

On je uložio desetine miliona funi u Sheffield posljednjih godina, a princa Abdullaha upoznao je 2013. godine dok je tražio nove ulagače u svoj klub.

Princ Abdullah, član saudijske kraljevske obitelji, uložio je 10 milijna funti. McCabe mu je nudio pet milijuna funti za potpunu kontrolu nad klubom, a isti iznos je i saudijski princ nudio,kako je također želio biti većinski vlasnik.

Na kraju, princ je kupio klub za pet milijna funti, ali da bi dobio i drugu imovinu poput klupskog stadiona i hotela, mora da plati još 100 milijuna funti, no vjeruje se da ćese uskoro i to dogoditi.

Odmah nakon donošenja odluke, Sheffield je na arapskom jeziku ostavio poruku.

Sheffield je trenutno 15. ekipa u Premier ligi s pet bodova u pet utakmica.