Premier League 14. ruj 201918:17 > 18:18
Clive Mason / Staff

Tammy Abraham odigrao je fantastičnu utakmicu u pobjedi Chelseaja na gostovanju kod Wolvesa s golemih 5:2.

Bilo je to još jedno uzbudljivo premijerligaško poslijepodne, a utakmica dana odigrana je u Wolverhamptonu.

Čak sedam golova vidjeli su gledatelji, no većina će biti razočarana obzirom da su domaćini primili čak pet! Tammy Abraham nastavlja opravdavati povjerenje koje u njega ima trener Frank Lampard. Mladi napadač je toliko dobar da je postigao i četvrti pogodak, no u vlastitu mrežu! Ipak, šalu na stranu, Abraham je postao najmlađi igrač Chelseaja s upisanim hat-trickom, a istovremeno se probio na prvo mjesto ljestvice strijelaca sa sedam pogodaka. Mateo Kovačić igrao je do 70. minute kada ga je zamijenio Ross Barkley.

Manchester United je slavio protiv Leicestera kojemu je to prvi poraz sezone. Crveni Vragovi poveli su nakon devet minuta igre kada je s bijele točke precizan bio Marcus Rashford. Rezultat se do kraja dvoboja nije mijenjao. Interesantan podatak, gledajući početak prošle sezone te prvih pet kola tekuće, Manchester United je imao uvjerljivo najviše dosuđenih kaznenih udaraca, čak 16. Liverpool ih je dobio upola manje dok treće mjesto s pet penala drže Manchester City, Tottenham, Chelsea i Arsenal.

Tottenham je napokon prikazao pravu formu, s četiri gola u mreži sa svog novog stadiona ispratili su Crystal Palace. Dva pogotka postigao je Son, jedan Lamela, a četvrti je bio autogol Van Aanholta. Svi golovi pali su u prvom poluvremenu.

U preostalim utakmicama, Southampton je pogotkom Djenepa slavio u Sheffieldu.

Brighton i Burnley odigrali su 1:1. Maupay je zabio za domaće, a gosti su se spasili u 91. minuti preko Hendricka.