Benfica prokockala dva gola prednosti

Portugal 11. ožu 201922:58 > 22:59
Photo by Octavio Passos/Getty Images)

Protivnik Dinama u osmini finala Europa lige, portugalska Benfica u posljednjoj je utakmici 25. kola domaćeg prvenstva odigrala 2:2 protiv Belenensesa.

Bruno Lage sastavio je momčad koja bi se mogla suočiti Dinamu u četvrtak, nije bilo Harisa Seferovića koji se ozlijedio na Maksimiru, a neće igrati niti u četvrtak. Napad su držali Jonas i Joao Felix.

Benfica je dominirala terenom, Belenenses se uspješno branio 55 minuta, a tada je napokon obrana gostiju popustila, gol je zabio Jonas. Osam minuta kasnije Samaris dovodi domaćina do dva gola prednosti, a malo tko na stadionu Luz zamišljao jest kako bi Benfica ovakvu prednost mogla propustiti.

Ipak, upravo se to i dogodilo, dvije velike pogreške domaće obrane omogućile su gostima golove unutar razdoblja od tri minute. Najprije je zabio Viana, a nedugo zatim i Kikas. Benfica je u završnici pritiskala, međutim obrana Belenensesa izdržala je napade i zasluženo osigurala bod.

Benfica je sada izjednačena na vrhu portugalskog prvenstva s Portom, obje ekipe imaju po 60 bodova, dok je Belenenses na sedmoj poziciji s 37 bodova.