Benfici utakmica sezone, Dinamo čeka veliko iskušenje

Portugal 2. ožu 201921:10 > 21:18
Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Benfica je uoči Dinama čekala utakmica sezone protiv Porta, koju su preokretom dobili 2:1.

Benfica je u derbiju 24. kola portugalskog prvenstva kao gost slavila kod Porta.

Benfica je odlično krenula u utakmicu i imala prvu priliku u prvoj minuti. S lijeve strane je probio Joao Felix, ali je blokiran u zadnji tren…

Porto se trgnuo nakon te situacije i pokušao preko svoje desne strane zaprijetiti, ali nisu bili konkretni.

Alžirac Brahimi je nakon vrlo lijepog driblinga srušen na rubu jedanaesterca i dosuđen je slobodni udarac za Porto iz kojeg je Adrian postigao pogodak za vodstvo domaćina u 19. minuti. Prvi pokušaj je završio u živom zidu, ali je druga bila sreća za bivšeg igrača Atletica.

Vrlo brzo je Benfica odgovorila velikom prilikom preko Pizzija, ali se ispriječio legendarni Iker Casillas.

Odlična utakmica na Dragaou se nastavlja. Benfica je izjednačila u 26. minuti preko svog “wunderkinda” Joao Felixa. Haris Seferović je lijepo probio lijevu stranu i poslužio 19-godišnjeg Felixa koji je mirno poentirao pored dvostruko starijeg Casillasa.

Nakon nešto mirnijih 15 minuta, ponovno je Benfica je imala veliku priliku koju je obranio Casillas. Seferović je u 45. minuti ušao u šesnaesterac i pucao svom snagom, ali točno u vratara Porta. Puno sreće je imao domaćin u ovoj situaciji.

Benfica je ušla bolje u drugi dio i to im se isplatilo. Odlična akcija Pizzija i Rafe Silve, potonji je lijepo opalio sa ruba 16 metara i spremio loptu iza Casillasa. Potpuno zasluženo vodstvo i kako sada stvari stoji Dinamu će biti jako teško u dvije utakmice protiv Benfice u sklopu osmine finala Europske lige.

Sergio Conceicao odlučio se za dvostruku izmjenu u 61. minuti. Ušli su Soares i Otavio a izašli strijelac Adrian i Oliver Torres.

Porto je imao vrlo lijepu situaciju u 74. minuti kada je Herrera prošao po desnoj strani i htio uposliti Brahimija u 16 metara. Alžirac bi vrlo vjerojatno pospremio loptu u mrežu, ali je u posljednji tren odlično uklizao Grk Samaris i otklonio opasnost.

U 78. minuti veznjak Benfice je napravio veliku gluposti i nakon napravljenog prekršaja odgurnuo protivničkog igrača i zasluženo dobio crveni karton.

Imao je Porto veliku priliku u 84. minuti nakon udarca iz kuta. Stoper Felipe je prekrasno skočio i pogodio gredu.

Ponovno je zaprijetio Felipe u 88. minuti, ovog puta udarcem iz daljine pod gredu vratara Benfice Vlachodimosa. Odlična reakcija Grka je spasila Benficu i osigurala joj veliku pobjedu u derbiju portugalskog prvenstva.