Propast velikana: Od napada na igrače do bankrota

Portugal 28. velj 201916:10 > 16:18
Justin Setterfield/Getty Images

Portugalski sportski dnevni list A Bola piše kako je nogometni div Sporting u financijskim problemima. Klupski dug procijenjen je na 65 milijuna eura. Do 30. lipnja portugalski velikan primoran je povratiti 41 milijun eura na ime dugova i zateznih kamata. Ne podmiri li nagomilane troškove, bit će prisiljen na stečaj. Bankrotira li, bit će gurnut u amaterizam.

Portugalski velikan već se obratio i nadležnim institucijama kako bi potvrdio da “nema dovoljno novčanih sredstava za pokrivanje financijskih potreba u sljedećih 12 mjeseci”. U blagajni je tek dovoljno novca da se isplate plaće za veljaču i ožujak.

– Situacija je alarmantna, ali smireni smo. Ne uspijemo li u svojim naumima, posegnut ćemo za prodajom imovine kako bismo i dalje bili financijski održivi – poručio je Sportingov predsjednik Frederico Varandas na klupskoj izvanrednoj skupštini.

Problemi u Sportingu su se pojavili prošle godine, kada su navijači upali u trening centar i napali nogometaše. Portugalski mediji tada su tvrdili da je taj napad naručio tadašnji predsjednik kluba Bruno Carvalho. Nakon toga puno je igrača napustilo klub, neki su još u sporu s klubom. U svakom slučaju situacija u “zeleno-bijeloj” obitelji je alarmantna.