Michael Regan/Getty Images

12.01.2019 | 19.43

Sporting prekinuo Portovu nevjerojatnu seriju

Nogometaši Sportinga i Porta odigrali su 0:0 u derbi susretu 17. kola portugalske Primeire.

Radosav Petrović

David Ramos, Getty Images Sport

Porto je zaustavljen poslije 18 uzastopnih pobjeda u svim natjecajima, ali na polovici sezone ima pet bodova više od Benfice, dok je Sporting na četvrtom mjestu sa osam bodova zaostatka.

Drugu godinu zaredom, susret ovih rivala u Lisabonu, završen je rezultatom 0:0. Poslije slabog prvog poluvremena, najbolju šansu za Porto u nastavku propustio je Soares, kada mu je udarac iz neposredne blizine obranio golman Ribeiro.

Sa druge strane, najbolje prilike za Sporting su imali srpski internacionalac Nemanja Gudelj, čiji je udarac sa distance obranio Icer Casillas, i Nizozemac Bas Dost koji je neometan sa šest metara glavom šutirao pored gola.