Porto je u nizu kakav će se teško ponoviti

Portugal 4. sij 20191:20 > 1:21
Octavio Passos, Getty Images Sport

Nogometaši Porta pobijedili su Aves na gostovanju u 15. kolu Primeire sa 1:0 i upisali osmi uzastopni trijumf u elitnom rangu portugalskog nogometa. te čakk sedamnaesti u svim natjecanjima.

Zmajevi se nalaze u fantastičnoj formi, ovo im je  17. pobjeda u nizu u svim natjecanjima ove sezone. Posljednji put nisu slavili sedmog listopada, kad su izgubili u derbiju od Benfice (0:1).

Protiv neugodnog Avesa spasiteljje bio Militao, strijelac jedini gola u 25. minuti.

Porto je tim bodovima zadržao vodeću poziciju i plus pet u odnosu na drugoplasirani Sporting, koji je savladao Belenenseš na svom terenu 2:1.

Sva tri pogotka na Joze Alvalade stadionu viđena su u drugom poluvremenu. Saso je autogolom u 57. minutu doveo Sporting u vodstvo, da bi na 2:0 povisio Luis u 80. Konačan rezultat postavio je FredY u 90.