Sporting i dalje u lovu Portom, Nani zabio golčinu

Portugal 9. pro 201823:24 > 23:26
Gualter Fatia/Getty Images

Nogometaši Sportinga u odličnoj utakmici 12. kola prvenstva Portugala na stadionu Jose Alvalade pobedili su Aves sa 4:1 i nastavili potjeru za vodećim Portom.

Ekipa iz Lisabona je upisala peti trijumf u nizu u prvenstvu, a zanimljiv je podatak da su u posljednje četiri utakmice u tri natjecanja pod vodstvom postigli čak 17 golova.

Aves je hrabro ušao u susret sa Sportingom i poveo je u 17. minutu golom Defendrija. Gosti su se bez garda suprostavili kvalitetnijem suparniku, a onda je penal dosuđen poslije konzultacije sa VAR-om, koji je u 40.minuti zabio Dost.

U nadoknadi vremena Nani je prelijepim pogotkom donio preokret, a Dost je drugim golom u 48. minuti obilježio 100. službeni susret u dresu portugalske momčadi.

Konačan rezultat postavio je Diaby prvim golom u dresu Sportinga.

U ostalim utakmicama Guimares je na svom terenu pobijedio Rio Ave 3:2, Santa Clara je u gostima bila bolja od Moreirensea 1:0, a Nacional i Boavista su igrali bez golova.