Debakl Benfice na Luzu

Portugal 3. stu 20181:27 > 1:30
Carlos Rodrigues/Getty Images

U prvom susretu devetog kola portugalske Primere Benfica je na svom stadionu poražena od Moreirensea 3:1 i na taj način propustila priliku da se vrati na čelo ljestvice.

Lisabonski Orlovi nisu nikada gubili u prvenstvenim okršajima od Moreirensea. I sada je sve dobro krenulo, pošto je Jonas već u drugoj minuti postigao gol za 1:0. Ipak, uslijedilo je izjednačenje samo tri minuta kasnije preko Chiquinha, a već u 16. minuti je bilo 1:2. Strijelac je bio Pedro, a asistent kao i kod prvog gola Arsenio. Isti igrač kreirao je i treći pogodak za Ndiayea u 36. minuti, kada je postavljen konačan rezultat.

Benfica je pokušavala u drugom poluvremenu da bilo kako izbjegne poraz, ali nije uspjela u tome. U 76. minutu Jardel je dobio crveni karton. Lisabonski velikan ostao je treći sa 17 bodova, jedan manje od Porta i Sportinga. Moreirense je sedmi sa 13. Naš Filip Krovinović bi se uskoro trebao vratiti na terene nakon teške ozljede koljena.