Mihajlović tužio Sporting: Ovo još nisam doživio

Portugal 25. kol 201813:40 > 13:41
Alessandro Sabattini/Getty Images

Srpski trener Siniša Mihajlović podnio je tužbu protiv Sportinga zbog otkaza dobijenog poslije samo nekoliko dana od potpisivanja trogodišnjeg ugovora.

Nisam mogao ni pomisliti da ću biti smijenjen prije kolovoza. Zato ću se braniti na sudu, moja prava su prekšrena. U 30 godina karijere kao igrač i trener nisam doživio ništa slično. Ali imam svoja prava i tražit ću da se ona poštuju. Budite uvjereni u to“, kazao je Mihajlović, prije nego što se osvrnuo na proces pregovora s lisabonskim klubom:

Bili su to dugački pregovori s predsjednikom De Carvalhom. Dogovarali smo se o transfer-strategiji, tražili zamjene za igrače koji su htjeli raskinuti ugovore… Sredinom lipnja sam došao u Lisabon sa Sportingovim direktorom dogovoriti uvjete za sebe i svoj stručni stožer. I tako smo 18. lipnja potpisali trogodišnji ugovor koji je trebao krenuti prvog srpnja“.

Ipak, uslijedio je zaokret. Carvalho je smijenjen, u klub je stigla nova uprava, na čelu sa Sousom Sintrom, koja je poništila Mihajlovićev ugovor i za trenera postavila Josea Peseira.

Smijenjen sam bez razloga samo nekoliko dana prije nego što će mi početi teći ugovor. Tvrdili su da nisam prošao probni period koji postoji po portugalskom pravilniku. Međutim, oni to ne mogu reći jer nisam ni započeo ugovor pošto sam u tom trenutku bio na odmoru na Sardiniji“, zaključio je nekadašnji izbornik Srbije.

Pored Orlova, Mihajlović je tijekom karijere vodio Bolognu, Catanju, Fiorentinu, Sampdoriju, Milan i Torino, koji je vodio do početka siječnja. Tad je dobio otkaz.