Sporting u raspadu – sedam igrača oslobođeno ugovora

Portugal 15. lip 201815:11 > 15:19
Octavio Passos/Getty Images

Sedam igrača lisabonskog Sportinga dobilo je raskid ugovora uslijed velike krize koja je pogodila portugalskog velikana.

Podsjetimo, igrači Sportinga i stručni stožer napadnuti su od strane 50-tak huligana u samoj završnici prvenstva, napad se dogodio u trening kampu momčadi, svlačionice su devastirane, a neki su igrači poput nizozemskog napadača Basa Dosta zadobili i lakše ozljede. Napad se povezivao s predsjednikom kluba Brunom de Carvalhom koji je nešto ranije zaprijetio kažnjavanjem čitave momčadi nakon što su ispali iz Europa lige od strane kasnijeg pobjednika Atletico Madrida.

Mnogi igrači zatražili su iz navedenog razloga raskid ugovora podnijevši dokumentaciju Portugalskom nogometnom savezu koji je sedmorici odobrio zahtjev. Dok se Sporting sada suočava s dosad neviđenom krizom, mnogi europski klubovi trljaju ruke jer će sada dobiti priliku dovesti kvalitetne igrače bez plaćanja odštete. Sporting će ovdje izgubiti potencijalnu zaradu od više desetaka milijuna eura. Neki su igrači poput vratara Ruija Patricija dobili ponude, čak su klubovi ponudili i novac Sportingu, no tvrdoglavi predsjednik je tražio svoju pravdu i iz čistog inata iste odbio.

Sada se mora suočiti s posljedicama katastrofalne situacije, a slobodni igrači pored Patricija su William Carvalho, Gelson Martins, Bruno Fernandes, Ruben Ribeiro, Bas Dost, te Daniel Podence. Najviše pažnje europskih velikana izazivaju Martins i Fernandes koji su se odmah našli na meti tri engleska kluba Manchester Uniteda, Liverpoola i Arsenala, no to je tek početak licitacije. S druge strane, čini se kako je Rui Patricio već pronašao novi klub, prema engleskim medijima jak interes pokazuje novi prvoligaš Wolves, pregovori su u tijeku. Također, Everton je ušao u pregovore s Carvalhom koji se nekoliko godina veže u mogući transfer prema Premier ligi, a Nizozemac Dost je sve dogovorio sa Sevillom.