Aves šokirao Sporting i uzeo mu Kup!

Portugal 20. svi 201820:07 > 20:20
SK

Nogometaši Avesa napravili su veliko iznenađenje i pobijedili lisabonski Sporting rezultatom 2:1 u finalu portugalskog kupa.

Klub koji se u portugalsku Primeiru vratio na početku ove sezone došao je do prvog trofeja u povijesti na Nacionalnom stadionu u Oeirasu golovima Alesandra Guedesa.

Prvi je postigao glavom iz pada nakon ubacivanja Brage u 16. minuti, a do drugog je došao nakon sjajnog prijema, driblinga i završnice nakon duge lopte Gomesa u 72. minuti.

Prednost Avesa prepolovio je Kolumbijac Edi Montero u 85. minuti, ali to je bio i konačni rezultat (2:1).

Makedonac Ristovski odigrao je čitavu utakmicu, Hrvat Josip Mišić ušao je u igru s klupe, a srpski veznjak Radoslav Petrović prosjedio je utakmicu na klupi lisabonskog velikana.

Aves je na taj način spriječio Sporting da spasi sezonu i udobrovolji navijače bijesne nakon još jedne neuspješne kampanje u državnom prvenstvu u kojem su završili na trećem mjestu iza novog prvaka Porta i drugoplasirane Benfice, koja će u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Maskirani navijači Sportinga ranije su napali igrače kluba za koji navijaju, a neki igrači, poput Basa Dosta, pretpreli su povrede nakon što su ih huligani udarali kaiševima.

Nakon toga “zaratili” su igrači i uprava, koja je suspendirala trenera Jesusa zbog spora oko sporazumnog raskida ugovora. Međutim, Jesus je u porazu ipak s klupe predvodio Lavove.