Sporting napunio Maritimo, rekord Jonasa

Portugal 7. sij 201820:55 > 20:59
Getty images/Alex Grim

Lisabonski Sporting uvalio je pet komada gostima, koji su samo četiri mjesta lošije plasirani na ljestvici Primeire. Nešto ranije, Benfica je bila uspješna u Moreirenseu, a važan pogodak zabio je Jonas...

Lavovi su poveli u 21. minuti pogotkom Basa Dosta. Bryan Ruiz ove sezone skoro da i ne igra, a prethodni put tresao je mrežu u veljači prošle godine, ali je večeras povisio na 2:0 u 50. minuti. U samoj završnici Sporting se potpuno oslobodio, na 3:0 povisio je u 73. minuti ponovo Dost, svojim petnaestim golom u sezoni.

To nije bilo sve od nizozemskog asa, koji je pet minuta kasnije zaokružio hat-trick i došao do 50 ligaških golova u dresu Sportinga, za samo 48 odigranih utakmica.

U sudačkoj nadoknadi, pola minute prije isteka vremena, u strijelce se upisao i Acuna za konačih 5:0.

Tako je Sporting ponovno pobjegao na 3 boda razlike u odnosu na trećeplasiranu Benficu i malo popravio zaostatak u vidu gol-razlike u odnosu na gradskog suparnika.

Carlos Rodrigues/Getty Images

Crveni su ranije danas slavili u okrugu Braga, kod Moreirensea. Rezultat je bio 2:0, u 23. minuti vodstvo je gostima donio Pizzi, a konačan rezultat je u 74. postigao Brazilac Jonas.

U nekoliko minuta prije toga imao je još dvije velike šanse da to napravi, a konačno je uspio kada je loptu na lijevoj strani obrane domaćih neopreznom Belkarouiju uzeo Carvalho i sjajno u šesnaestercu uposlio najboljeg strijelca portugalske lige.

Dotični je danas jako htio postići pogodak i imao je za to pregršt prilika, no neobično je bio nedorečen u završnici. Konačno je 16 minuta prije kraja potvrdio pobjedu svojeg momčadi, ali i zabio 20. gol u prvoj polusezoni Lige Nos, što znači da je nadmašio učinak Marija Jardela iz 2002. godine, koji je dosad bio rekorder Portugala po broju postignutih ligaških golova u jednoj polusezoni!