Penal, nepoštovanje…Remi u derbiju Benfice i Porta

Portugal 1. tra 201723:34 > 23:39
Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Nogometaši Benfice i Porta odigrali su 1:1 u velikom derbiju 27. kola prvenstva Portugala, u utakmici koja ih je ostavila na samo 1 bod razlike na prva dva mjesta portuglaskog prvenstva.

Porto je imao prilik trijumfom preuzeti prvo mjesto, ali nije uspio slaviti na “Luzu” i borba za titulu će se nastaviti u preostalih sedam kola.

U ne previše kvalitetnoj utakmici domaćin je poveo u 7. minuti golom Jonasa iz penala, a izjednačio je Maxi Pereira u 49. minuti, igrač donedavno legenda upravo Benfice.

Nekadašnji igrač “Orlova” se dobro snašao poslije gužve u šesnaestercu domaćina i proslavom gola nije pokazao poštovanje prema klubu u kojem je proveo osam sezona.

Drugi put u sezoni utakmica velikih rivala završena je rezultatom 1:1, a zanimljivo je i da je ovo bio peti derbi kako Porto nije izgubio od Benfice.

U preostalih sedam kola najveće iskušenje za lidera prvenstva je gostovanje  kod gradskom rivala Sporting, i u Portu se nadaju da bi mogli profitirati.