Ništa od Leedsa: Matador pred potpisom za Benficu

Portugal 27. srp 202023:31 > 23:38
Bongarts/Getty Images

Portugalci pišu da je napadač Paris Saint Germaina Edinson Cavani dogovorio uvjete sa velikanom iz Lisabona.

Nedavno su Englezi objavili da je Urugvajac blizu transfera u Leeds, čak je i vlasnik Talijan Andrea Radnizzani izjavio da klub ozbiljno razmatra tu opciju. Prije toga su Cavanija željeli i Boca i Inter i Amerikanci…

Međutim, kako stvari stoje, Svetac postaje orao. Cavani je na putu za Lisabon, tako bar pišu portugalski mediji. Navodno, već je dogovorio osnovne uvjete s Benficom i ostalo je još samo nekoliko detalja da se dogovor potvrdi. Pretpostavlja se da će to biti u srijedu.

Povratak Jesusa na klupu lisabonskih Orlova i dolazak popularnog Matadora već stvara euforiju kod navijača Benfice, razočaranih posjlednjim događanjima u klubu. Benfica je, sa nekoliko loših rezultata krajem prošlog mjeseca, izgubila utrku za naslov s Portom.

Edinson Cavani (33) je sedam sezona igrao za klub iz Pariza, za to vrijeme osvojio šest titula prvaka Francuske i postao najbolji strelac u povijesti kluba. U PSG je stigao 2013. iz Napolija gdje je također ostavio trag. Prije toga je bio golgeter Udinesea i Danubija iz Montevidea gdje je započeo karijeru.

Za reprezentaciju Urugavaja odigrao je 116 utakmica i postigao 50 golova.