Porto odmah u nastavku doživio hladan tuš u Famalicau

Portugal 4. lip 20200:16 > 0:21
Photo by Octavio Passos/Getty Images

Nakon manje od dva mjeseca pauze, u akciju su se vratili i Portugalci

Nakon manje od dva mjeseca pauze uzrokovanom pandemijom koronavirusa u akciju se vratilo i portugalsko prvenstvo. Porto je odmah u nastavak krenuo neugodnim porazom, u 25. kolu bolji je bio Famalicao 2:1.

Utakmica je bila bitna za obje momčadi, Famalicao se bori za Europsku ligu, dok gosti vode veliku bitku za naslov prvaka s Benficom.

Golova u prvom poluvremenu nije bilo, iako je Porto očigledno bio bolji. Nakon samo tri minute igre u drugom dijelu, domaćine je u vodstvo doveo Martins nakon katastrofalne reakcije vratara Porta Marchesina. Na novi pogodak čekalo se sve do 74. minute kada je goste u život vratio Corona, ali konačni udarac zadao im je Pote četiri minute kasnije i tako donio veliko slavlje svojoj ekipi.

Sutra Benfica ima priliku preuzeti vrh, na domaćem terenu dočekuje Tondelu, a sutra se još sastaju i Maritimo te Vitoria Setubal, dok u još jednoj uzbudljivoj utakmici Guimaraes dočekuje Sporting.