Bolton je spašen, javio se i bivši HR reprezentativac

Nogomet ostalo 30. kol 201917:34 > 17:41
Joern Pollex/Bongarts/Getty Images

Nevjerojatna sreća za Bolton Wandererse, klub je spašen neočekivanom financijskom injekcijom legendarnog glazbenika.

Prije nekoliko dana pisali smo o konačnom roku za spas dva povijesna engleska kluba, Bolton i Bury F.C. Potonji nažalost nije preživio, ali zato Bolton jest!

Klub koji je osvojio tri FA kupa u svojoj povijesti, a nikada nacionalno prvenstvo već je dugo vremena u teškoj financijskoj situaciji, Wandererse su napustili brojni igrači i zaposlenici koji plaće nisu vidjeli mjesecima. Klub je bio na rubu konačne likvidacije kada se pojavio Nick Mason.

Za one koji nisu upoznati s likom i djelom spomenutog čovjeka, riječ je o bubnjaru slavnog banda Pink Floyd. Mason je okupio grupu investitora koji su za 11 milijuna eura kupili klub čija je vrijednost jedva dosegla četiri milijuna eura. No, financijskom injekcijom riješeni su i neki bitni dugovi kako bi Wanderersi mogli profunkcionirati.

Interesantno, kada je vijest o spašavanju kluba procurila, javio se i nekadašnji hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić koji je ponudio svoju pomoć po potrebi. Klasnić je igrao u Boltonu između 2009. i 2012. godine.

Bolton je trenutno posljednjeplasirana momčad druge engleske lige.