Istanbul i penali opet sretni za Redse: Adrian junak!

Michael Regan/Getty Images

Jednom su već ove sezone penali bili nesretni za Liverpool, protiv Cityja u Community Shieldu, no večeras u Uefinom superkupu nakon udaraca s bijele točke Redsi su pobijedili Chelsea 7:6 (2:2) i uzeli trofej.

Nakon što su poslije lutrije penala izgubili Community Shield od Manchester Cityja, danas su Kloppovi igrači bili nepogrešivi te su uzeli Uefin superkup u sjajnoj utakmici.

U 5. minuti Redsi su tražili penal nakon što je Maneov pokušaj škaricama čini se rukama blokirao Christensen, ali sutkinja Stephanie Frappart je samo pokazala da se igra dalje. Na prvu pravu veliku priliku čekalo se do 16. minute kada je Salah pobjegao obrani Chelseaja, ali Kepa brani njegov pokušaj.

Chelsea je odgovorio u 22. minuti kada se u šesnaesterac sjurio Pedro, pa je snažnim udarcem uzdrmao okvir gola. Samo minutu kasnije škaricama je pokušao Giroud. Liverpool je u dva navrata zaprijetio nakon udarca iz kuta, ali bez opasnosti za Kepu. U 32. minuti sjajno su kombinirali Pedro i Kovačić, hrvatski veznjak pojavio se sam pred Adrianom, no golman Liverpoola fantastičnom reakcijom spašava Redse.

Plavci su do vodstva stigli u 36. minuti kada je Pulisic sjajno pronašao Girouda koji iz prve pogađa za 1:0. Samo tri minute kasnije ponovno se trese mreža Redsa, ovog puta nakon udarca Pulisica, ali sutkinje su opravdano poništile gol zbog zaleđa.

Liverpool je izjednačio odmah na početku nastavka, Fabinho je dao loptu iza obrane Chelseaja do Firmina, koji je ušao na početku nastavka, a on spušta do Manea, koji uz male poteškoće pogađa za 1:1.

Bio je to nagovještaj jednog novog goropadnog Liverpoola koji je u dva navrata zaprijetio preko Hendersona. Uslijedilo je razdoblje igre u kojoj su Redsi imali blagu inicijativu, ali pravih prilika nije bilo, sve do 75. minuti. Tada je Lpool dobio korner, Salah je pucao s desetak metara, to je odbijeno, no na loptu naletava Van Dijk, puca, ali Kepa nekako to odbija u stativu.

U 80. minuti dobili su Redsi slobodan udarac na 20-ak metara, pucao je Salah, ali od živog zida to odlazi pokraj gola. Samo tri minute kasnije trese se mreža Liverpoola nakon udarca Mounta, ali pomoćna sutkinja s pravom poništava gol zbog zaleđa.

Kako gol više nismo vidjelo otišlo se u produžetke. A onda 95. minuta i Firmino daje sjajnu povratnu loptu za Manea koji lijepo pogađa za 2:1 i preokret Redsa. Samo nekoliko minuta kasnije Adrian ruši Abraham, za sutkinju nema dvojbe i pokazuje na penal koji sigurno realizira Jorginho.

U 113. minuti Barkley je dobio loptu na rub šesnaesterca, sjajno opalio, no još bolje to brani Adrian.

Na kraju su odlučivali penali, gdje je tragičar Chelseaja bio Abraham kojem je posljednji deseti udarac obranio Adrian!

Penali su opet tako bili sretni za Redse u Istanbulu gdje su nakon velikog preokreta 2005. protiv Milana uzeli Ligu prvaka.

Lovren nije konkurirao za utakmicu, Kovačić je igrao do 101. minute.