Završila je karijera fantastičnog Nizozemca

Nogomet ostalo 12. kol 201919:39 > 19:43
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Niozemski veznjak Wesley Sneijder je odlučio završiti svoju karijeru u 36. godini.

35-godišnjak je bio slobodan igrač nakon što mu je ovog ljeta istekao ugovor sa katarskim klubom Al Gharafa.

Sneijder je karijeru započeo u Ajaxu, a zatim je 2007. godine prešao u Real Madrid za 27 milijuna eura, a nakon toga je igrao još i za Inter, Galatasaray, Nicu i na kraju za Al Gharafu.

Najveći uspjeh je ostvario sa Interom kada je u sezoni 2009/2010 osvojio Ligu prvaka, a osim toga je sa ovim klubom osvajao i naslov prvaka u Serie A, dva puta Kup Italije i jednom Superkup, te Svjetsko klupsko prvenstvo.

Sa ostalim klubovima je također osvajao brojne trofeje tijekom svoje karijere. Za reprezentaciju Nizozemske je odigrao 134 utakmice i postigao je 30 golova.