Nogomet ostalo 10. kol 201921:00 > 21:03

Atletico Madrid je danas na Internacionalnom kupu prvaka savladao Juventus sa 2:1.

Iako je Stara dama bolje otvorila susret i stvorila nekoliko prilika, od kojih je najbolja bila ona Giorgija Chiellinija iz 12. minute kada je njegov šut sjajno zaustavio Jan oblak, Atletico je prvi stigao do vodstva.

Igrala se 24. minuta kada je Trippier poslao loptu u šesnaesterac Juventusa, a Joao Felix je prekrasnim udarcem iz voleja pogodio za 1:0.

Ipak, Juventus je nakon samo pet minuta stigao do izjednačenja kada je Sami Khedira pronašao put do mreže Jana Oblaka za 1:1.

Već u 33. minuti Atletico je stigao do novog vodstva, a Joao Felix je ponovo postigao prekrasan gol.

U nastavku je Juventus puno više napadao, a redale su se prilike Coste, Higuaina, Rabiota, Dybale, ali lopta nije htjela u gol pa je na kraju ostalo 2:1 za španjolski klub.