Sluga skrivio gol, pa sjajnim obranama spasio bod

Nogomet ostalo 2. kol 201923:14 > 23:16
Marco Luzzani/Getty Images

Hrvatski reprezentativni vratar Simon Sluga imao je živopisni debi za Luton Town u 3-3 (2-2) domaćem remiju protiv Middlesbrougha u prvoj utakmici nove sezone u 2. engleskoj ligi.

Sluga je bio izravni krivac za drugi pogodak gostiju krajem prvog poluvremena, ali je nizom sjajnih obrana u nastavku održao svoju momčad u igri te je jedan od najzaslužnijih za osvojeni bod.

Middlesbrough je poveo golom Fletchera (7), no Luton je preokrenuo preko Bradleya (17) i Craniea (24), a onda je uslijedila velika pogreška Sluge koji je nejak udarac Assombalonge (37) iskosa sa 20-ak metara propustio kroz ruke u svoj bliži kut za 2-2.

U nastavku su gosti stigli do nove prednosti sjajnim pogotkom Winga (68) u sam gornji desni kut nemoćnog Sluge, a naš se vratar posebice istaknuo u razdoblju od 79. do 84. minute kada je upisao tri bravurozne obrane i zadržao svoju momčad u igri za izbjegavanje poraza. Usto je i Assombalonga u 83. minuti promašio kazneni udarac, a kao kazna za sve tr promašaje uslijedio je izjednačujući pogodak Collinsa (85).