Franck Ribery odbio bivši Pršin klub zbog vjernosti

Nogomet ostalo 28. srp 20198:48 > 9:09
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Francuski veteran Franck Ribery ovog ljeta slobodan je igrač. Iako bez kluba, Ribery ne želi prihvatiti bilo kakvu ponudu, pa je odbio i onu iz Francuske

Nakon dugih i lijepih 12 godina u Bayernu, Franck Ribery od ovog ljeta je slobodan igrač. Njegova sljedeća destinacija je još uvijek nepoznata, iako ponude sjevaju sa svih strana.

Međutim, čini se kako iskusni Francuz nije voljan pristat na baš svaku ponudu koja mu dođe. Najprije mu je mjesto u ekipi ponudio novi premierligaš Sheffield United, ali Ribery, bez obzira na sam smiraj karijere, ne smatra ovaj engleski klub dovoljno velikim izazovom za pravi završetak.

Najnovije informacije o potražnjama za sjajnog Francuza donosi L’Equipe. Ovaj ugedni francuski list tvrdi da je Ribery odbio i najnoviju ponudu, onu Monaca. Naime, iskusni Francuz drži se ideala, a njegova vjernost u Francuskoj vezana je za samo jedan klub, a to je Marseille. U 60 utakmica za Mareseille zabio je 11 golova.

No, isti l’Equipe tvrdi da Francuza u svojim redovima želi čak i Jurgen Klopp. Koliko istine ima u tome, teško je reći. Pored Salaha i Manea u punoj formi, unatoč iskustvu, Ribery nije toliko potreban Nijemcu.

Pitanje je može li više ovaj 36-godišnji krilni napadača biti tako izbirljiv. Povezuje ga se i s klubovima MLS-a, ali za sada se novo odredište velikog Francuza još uvijek ne zna. Dok čekamo taj rasplet, samo možemo spomenuti da je Ribery tijekom 12 godina provedenih u Minhenu osvojio 23 trofeja i postigao 124 gola u 425 utakmica