Španjolci srušili Engleze – La Liga troši rekordno!

Nogomet ostalo 27. srp 201919:36 > 19:38
SK

Nakon godina dominacije engleskog Premiershipa kad je riječ o potrošnji novca u ljetnom prijelaznom roku, stvari su se ove godine promijenile.

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Naime, prvi put u povijesti klubovi Primere potrošili su više od milijardu eura na nove igrače!

Prednjači madridski Real koji je potrošio više od 300 milijuna eura, a najviše je koštao Eden Hazard koji je stigao iz Chelseaja. Atletico Madrid je platio Joao Felixa 126 milijuna eura, međutim klub s Wande Metropolitano poštuje zakon prihoda i rashoda, pa je i odlično zaradio. Antoine Griezmann je prešao u redove Barcelone za 120 milijuna eura, dok je Rodri završio u Manchester Cityju za 80 milijuna.

Trošili su neki klubovi koje ne viđamo često u vrhu potrošnje, Sevilla je primjerice prekoračila granicu od sto milijuna eura, a upola manje potrošio je Betis koji će vrlo ambiciozno krenuti u novu sezonu.

Španjolski klubovi dominirali su europskim natjecanjima proteklih godina, no prošle sezone vidjeli smo apsolutnu dominaciju Engleza koji su ponudili sva četiri finalista u dva EURO natjecanja. Ove godine, stoga, Premierligaši se ne razbacuju novcem pa se čini kako će La Liga i završiti prijelazni rok uvjerljivo na vrhu kad je riječ o aspektu potrošnje financijskih sredstava.

La Ligu i Premiership, dvije najbolje svjetske lige, i ove ćete sezone moći pratiti u programu Sportkluba.