VIDEO Kaneu je u glavi bio detalj iz prvog poluvremena

Thananuwat Srirasant/Getty Images

Napadač Tottenhama Harry Kane ističe da mu je gol koji je postigao za pobjedu nad Juventusom na International Champions Cupu u Singapuru jedan od najboljih u karijeri.

Kane je mrežu Stare dame zatresao u nadoknadi vremena s centra igrališta i tako donio pobjedu Spursima 3:2. Prethodno je Lucas Moura oteo loptu nogometašima Juventusa, proigrao Kejna, koji je nadmudrio golmana torinskog kluba Wojciecha Szczęsnyja.

– To je vjerojatno jedan od mojih najboljih golova. U određenim trenucima utakmice sam vidio da je golman izašao naprijed i pomislio sam da ako budem dobio priliku pucati, to ću i učiniti, a srećom lopta je ušla. Kako je u pitanju bila prijateljska utakmica, sam gol ne znači toliko, ali što se tiče samog udarca, sve je bilo na mjestu – rekao je Kane.

– Da budem iskren, bila je prilika kada je Gianluigi Buffon izašao naprijed u prvom poluvremenu i polovica igrača na klupi je Sonu poručila da šutira s naše polovice, tako da mi je to bilo u glavi. Bila je posljednja minuta utakmice, veliki broj braniča je bio tu, ali je Lucas odradio odličan posao da vrati loptu, a onda sam rekao sebi: ‘Zašto ne bih pokušao’. Čim sam udario loptu znao sam da imam šansu.

Svoje oduševljenje Kaneovim golom nije krio ni trener londonskog kluba Mauricio Pochettino.

– Bio je to sjajan gol, nevjerojatan za Harryja. Dobro je što je otvorio pripreme golom – istaknuo je Pochettino.

Sljedeću utakmicu na International Champions Cupu nogometaši Tottenhama igraju u četvrtak protiv Manchester Uniteda.