Nekad vodio Osijek, sad debitira na klupi protiv njih

FK Crvena zvezda

Ljupko Petrović će svoju trenersku karijeru nastaviti na klupi CSKA iz Sofije. On je u bugarskom klubu već imao ulogu savjetnika, a ove sezone će i službeno predvoditi momčad iz Sofije.

Petrović je i novu sezonu bugarskog prvenstva počeo u ulozi savjetnika, ali poslije samo jednog osvojenog boda u dva kola trener Dobromir Mitov dobio je otkaz, pa su čelnici CSKA odlučili da je 72-godišnji stručnjak najbolje rješenje.

– Ljupko Petrović je postavljen na mjesto prvog trenera CSKA. Do sada je imao ulogu savjetnika u klubu, ali će od danas voditi utakmice, treninge i sve ostalo, kao glavni trener crvenih. I Dobromir Mitov će ostati u klubu, kao Petrovićev pomoćnik – navodi se u priopćenju kluba iz Sofije.

Petrović je do sada u Bugarskoj vodio Levski i Litex, a navijačima CSKA obratio se putem službenih klupskih stranica.

– Obavio sam razgovor s igračima, najvažnije je da počnemo igrati kao momčad. Onaj koji želi igrati za sebe, neće trčati i boriti se za momčad, neće igrati. Težak je trenutak za sve, a iz njega možemo izaći samo uz dobre igre i pobjede – rekao je  Petrović.

Petrović je u kao trener radio i u HNL, gdje je vodio Croatiju iz Sesveta te Lokomotivu. Na klupi novog kluba debitirat će protiv Osijeka u četvrtak u drugom pretkolu Europske lige. Zanimljivo, Osijek je vodio još u bivšoj državi, od 1984. do 1987.