Platio za slobodu – novi šok u Hajduku!

Nogomet ostalo 16. srp 201922:31 > 22:33
hajduk.hr

Nakon Krešimira Gojuna koji je vodio omladinsku školu Hajduka, klub je napustio i trener juniorske momčad Igor Tolić.

hajduk.hr

Podsjetimo, nakon što je Krešimir Gojun prijavio pokušaj pritiska na puštanje utakmice druge momčadi Hajduka protiv Šibenika, predsjednik kluba Marin Brbić reagirao je otkaznim pismom treneru omladinske škole.

Gojun je za prekršaj optužio sportskog direktora Sašu Bjelanovića, međutim na kraju je sam platio cijenu. Nedugo zatim trener prve momčadi Siniša Oreščanin oglasio se priopćenjem i stao na stranu Gojuna. A novi dodatak drami pružio je Igor Tolić koji je do sada obnašao dužnost trenera juniorske momčadi.

Nakon Gojunovog otkaza, Tolić je tražio da se i njemu omogući raskid ugovora što nije prihvatio Brbić. Međutim, u Tolićevom ugovoru postoji klauzula prema kojoj bi dobio slobodne ruke ukoliko plati odštetu u iznosu pet mjesečnih plaća. To je i učinio.

Sezona je na samom početku, juniori nemaju trenera, a prvu momčad očekuje uzvratni susret kvalifikacijskog pretkola za Europa ligu protiv Gzire United. U Hajduku ponovno nema mira.