Francuski nogometni velikan Lyon doveo je iz Sampdorije 23-godišnjeg danskog braniča Joachima Andersena za 30 milijuna eura odštete što je novi klupski rekord.

danska, danmark, denmark

flagpedia

Danski reprezentativac je za pet milijuna eura skuplji od brazilskog veznjaka Thiaga Mendes koji je u Lyon stigao prošlog tjedna iz Lillea.

Ovoga ljeta 'lavovi' su angažirali i veznjaka Jeana Lucasa iz Flamenga za osam milijuna eura, dok je iz Nantesa bez odštete stigao rumunjski vratar Cipriana Tatarusanu.

Lyon je tijekom ovog prijelaznog roka zaradio čak 123 milijuna eura prodajom francuskog veznjaka Tanguyja Ndombelea i braniča Ferlanda Mendyja. Ndombele je za 70 milijuna preselio u Tottenham, dok je Mendy prešao u Real Madrid za 53 milijuna eura.

Lyon je sezonu završio na treće mjestu iza prvaka PSG-a i Lillea. Posljednji od sedam naslova francuskog prvaka Lyon je osvojio 2008.