Šveđanke kući nose brončanu medalju sa SP-a

Nogomet ostalo 6. srp 201919:05 > 19:08
Richard Heathcote, Getty Images Sport

Nogometašice Švedske osvojile su brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu za žene.

U susretu za treće mjesto Švedska je bila bolja od Engleske i slavila 2:1.

Sve je, ispostavilo se, u ovom susretu rješeno u prvom poluvremenu.

Nakon samo 11. minuta Kosovare Aslani zatresla je mrežu Engleske, a još toliko je bilo potrebno Šveđankama da udvostruče vođstvo.

Ovoga puta precizna je bila Sofia Jacobson.

Igrala se 31. minuta kada je Francesca Kirby, napadačica Chelseaja, pogodila za 2:1.

Pet minuta kasnije Ellen White je postigla gol za 2:2 i dok su Englezi slavili prvu igračicu koja je na jednom Mundijalu postigla sedam golova, sudac je pogledao snimku i poništio gol zbog igranja rukom.

I pored velike borbe, promjene rezultata do kraja susreta nije bilo i Šveđanke su osvojile treće mjesto.

U nedjelju će u finalu (17 sati) igrati dvostruke svjetske prvakinje Amerikanke i europske prvakinje Nizozemke.