Torcida nije sretna: Ovo je lakrdija!

Nogomet ostalo 26. lip 201917:51 > 17:53
EuroFootball / Stringer

Nakon što su predstavnici HNS-a s čelnim ljudima grada Splita i nogometnog kluba Hajduk dogovorili uvjete povratka reprezentacije u Split oglasila se i Torcida.

hnk hajduk split

Prije nekoliko dana, nakon dugotrajnog sastanka na Poljudu napokon je dogovoren povratak hrvatske reprezentacije u Split. Međutim, čini se kako navijači Hajduka ne dijele entuzijazam. Torcida je izdala priopćenje sljedećeg sadržaja:

[POLITIČKI IGROKAZ I LAKRDIJA S IZMJENOM INICIJALNIH ZAHTJEVA]

Ideali i čist obraz najbolji su sažetak vrijednosti koje predstavlja borba Hajduka i njegovih navijača za pošten i ravnopravan nogomet. Što može biti važnije od tih vrijednosti?

Ako ste navijač Hajduka – ništa.
Ako ste član HDZ-a – zna se.

Stranka, kampanja i politika ispred svega. Cilj za koji se ne libi nikakvih sredstava. Ni održavanja stranačkoga skupa u prostorijama Kluba. Ni smijanja s onima koji godinama sustavno rade na uništavanju hrvatskoga nogometa, s onima koji se našim idealima rugaju, s onima koji su bezakonje i kriminal ozakonili kako bi vladali močvarom. Može se i vratiti politiku u Hajduk i pljunuti na tradiciju Hajduka, njegov puntarski i nepokoreni identitet, ako to stranačka stega nalaže.

Zapaženu ulogu u ovome političkome igrokazu odigrali su i ostali gradski vijećnici koji su simbol grada prodali za sitniš političkih poena i svoje prizemne dnevnopolitičke interese. Farsa od “povijesnoga sastanka”, koji je rezultirao time da nam se iz našega doma u facu smiju lica kojima je mjesto na tjeralicama, koja su do jučer služila Mamiću, koja godinama doslovno i figurativno sude ovomu klubu i degradiraju njegove navijače – uvreda je za svakoga tko živi Hajduk. Od svih udaraca što ih je politika zadala Hajduku, a bilo ih je, ovo je zasigurno jedan od najnižih. I zove se – izdaja.’