Čile ubojito krenuo prema trećoj tituli za redom

Nogomet ostalo 18. lip 20198:07 > 8:23
Getty Images/Rich Schultz

Nogometaši Čilea u prvom kolu Copa Americe razmontirali su Japance i uspješno krenuli u obranu naslova.

Noćas je odigrana još jedna utakmica na ovogodišnjem izdanju Copa Americe. Na stadionu Cicero Pompeu de Toledo u Sao Paulu, dvoboj prvog kola skupine C odigrali su branitelj naslova Čile i gostujuća momčad na Copi ove godine, Japan. U utakmici koja je obilovala šansama s ukupno 28 udaraca s obje strane, pobjedu je odnijela južnoamerička reprezentacija.

Ne samo da su upisali tri boda, već su i Čileanci rezultatski potpuno razmontirali Japan s visokih 4-0. U 41. minuti mrežu Japanaca načeo je Erick Pulgar. Na 2-0 povisio je Eduardo Vargas na asistenciju Isle u 54. minuti. U 82. zabio je i Alexis Sanchez, koji nastavlja dobre igre na Copi, iako je prošla sezona u klubu bila za zaborav, a konačnih 4-0 postavio je svojim drugim golom na utakmici Vargas u 87. minuti.

Tako je Čile kao dvostruki osvajač u nizu krenuo u pohod na novu titulu i izjednačio se na vrhu skupine C s Urugvajem, koji je ranije slavio protiv Ekvadora istim rezultatom.