Urugvajci bez greške protiv Ekvadora

Pedro Vilela/Getty Images

U prvom kolu Copa Amerika Urugvaj je slavio protiv Ekvadora s uvjerljivih 4:0 u okviru skupine C.

Utakmicu koja se igrala u Belo Horizonteu Urugvaj je otvorio fantastično jer je već od šeste minute vodio golom Nicolasa Lodeira. Od 24. minuta posao Urugvajcima je bio znatno olakšan jer je crveni karton zbog udaranja laktom dobio Joze Quinteros.

To je otvorilo nove prilike za Urugvaj pa je ta reprezentacija dala još dva gola do poluvremena preko Edinsona Cavanija i Luisa Suaresa. Konačnih 4:0 je postavio Ekvadorac Arturo Rafael Mina Meza koji je postigao autogol.

Sljedeći protivnik u ovoj grupi Urugvaju je Japan, a Ekvador će igrati sa Čileom.

U drugoj utakmici te skupine koja se igrala u nedjelju Paragvaj i Katar su odigrali 2:2.ž