SP: Rapsodija Italije, Engleskoj derbi protiv Argentine

Nogomet ostalo 14. lip 201922:51 > 22:56
Tullio M. Puglia/Getty Images

Nogometašice Engleske pobijedile su Argentinu sa 1-0 u utakmici 2. kola skupine D Svjetskog prvenstva, odigranoj u Le Havreu, i tako se pridružile skupini reprezentacija koje su s maksimalnim učinkom u prve dvije utakmice osigurale plasman u osminu finala.

Engleskinjama je pobjedu donijela Jodie Taylor pogotkom u 61. minuti, nakon što je Nikita Parris u 28. minuti propustila realizirati kazneni udarac koji joj je argentinska vratarka obranila.

U prvoj utakmici skupine D današnjeg programa Japan je pobijedio Škotsku sa 2-1. Japanke su druge sa četiri boda i protiv Engleske će se u posljednjem kolu boriti za prvo mjesto u skupini. Argentina ima jedan bod, a Škotska je bez ijednog boda.

U skupini C osminu finala je izborila Italija, koja ima šest bodova iz dvije utakmice. Cristiana Girelli je postigla ‘hat-trick’ (12-11m, 25, 46), a još dvaput je mrežu Jamajčanki zatresla Aurora Galli (71, 81). Italija je sa šest bodova na vrhu ljestvice skupine C, ispred Brazila i Australije sa po tri boda, dok je Jamajka na začelju bez ijednog boda.

Uz Englesku i Italiju, svoje mjesto u osmini finala već su osigurale Francuska u skupini A i Njemačka u skupini B.